Vlastnoručně vyrobená pítka pro ptáčky se objevila na Parukářce

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Vlastnoručně vyrobená pítka pro ptáčky se objevila na Parukářce

Pítka rozvěšená na Parukářce pomáhají ptáčkům, aby se měli v horkých letních dnech, kde napít. Už v loňském roce instalovala Čistá Trojka první z nich. Letos díky dětem z Nové Trojky přibylo dalších pět. Tři z nových pítek už jsou instalovány a veřejnost může pomoci s jejich údržbou a doplňováním vody. Zbylá dvě pítka čekají na umístění.

„Myslíme na ptáčky, protože v horkých letních dnech není moc příležitostí, kde by se mohli napít. Děti proto vyrobily na keramickém kroužku další misky na vodu a společně s Čistou Trojkou jsme první tří pítka instalovaly,“ říká Patricie Weinrichová z keramického kroužku Nové Trojky. 

Umístění dvou zbylých pítek může určit sama veřejnost. Nabízí se možnost postarat se o jejich údržbu a také o doplňování vody. Vybízí k tomu Čistá Trojka, jejichž pracovníci přiložili ruku k dílu a pomáhají s instalací. 

A kde se pítka nachází? 

Cestou na Parukářku z Prokopovy ulice, když se vydáte po „hlavní“ stezce na samý vrch parku. Pítko pak potkáte kousek za převýšením vpravo v zalesněné části. Naschvál jsou skryta, aby nelákala vandaly. Pokud budete pokračovat po stejné trase dál najdete další vlevo za pláckem s grily. Třetí a prozatím poslední se nachází opět cestou po hlavní stezce a tentokrát vpravo pod kopečkem. 

"Na Vítkově by byla pítka taky třeba. Dobrovolně se hlásím, že můžu chodit doplňovat," píší lidé na Facebooku. Další pítko poputuje k ZŠ na Jeseniově, má už svého vlastního "správce", který se také našel na facebookové skupině Čisté Trojky.