Práce v Husitské ulici zřejmě zrychlí. Ale jak to bude s rekonstrukcí Vinohradské třídy?

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Práce v Husitské ulici zřejmě zrychlí. Ale jak to bude s rekonstrukcí Vinohradské třídy?

Kolapsová dopravní situace na Žižkově se částečně zklidnila, třeba v Seifertově ulici už tramvaje jezdí bez zpoždění. Komplikace kvůli opravám Husitské ulice ale trvají a řidiči musejí počítat s tím, že si postojí v koloně. 

Pražský magistrát proto jedná s dodavateli stavby o tom, jak práce urychlit. Oprava silnice i chodníků na Husitské ulici by podle původního plánu měly skončit až v listopadu. „Měli jsme několik jednání s dodavateli a zkusíme prolnout etapizaci oprav tak, aby se práce zkrátily,“ řekl Novinkám.cz náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Magistrát chce opravy uspíšit třeba tím, že dělníkům prodlouží pracovní dobu. „Pracovní doba je do šesti hodin, a až začnou práce, které bude možné dělat i do pozdějších hodin, tak samozřejmě to budeme kooperovat tak, abychom stavbu urychlili,“ vysvětlila zase ČTK Lucie Vítkovská, místostarostka Prahy 3.

Zkrácení oprav o šest týdnů

Na novém harmonogramu stavby se ale musí dohodnout vícero stavebních firem. Dodavatelé také budou stavbu hodnotit přímo na místě každý týden. Podle Dolínka by mohlo být hotovo i o šest týdnů dříve. 

Radnice Prahy 3 teď také řeší, jak to bude s rekonstukcí Vinohradské třídy, která by měla odstartovat v květnu. Dotčené radnice z Prahy 3, 2 a 10 o tom s náměstkem Dolínkem teprve budou jednat. „V příštích dvou měsících rozhodneme o tom, kdy začnou další opravy, jestli začnou ještě letos a jestli některé etapy nebudou přesunuty na březen 2019 právě z důvodu toho, aby daná oblast Prahy byla průjezdná,” řekl Novinkám Dolínek s ohledem na rekonstrukci Husitské ulice na Žižkově.