Opravy paneláků na trojce za 130 milionů začnou v září

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Opravy paneláků na trojce za 130 milionů začnou v září

Konečně smysluplná investice, řekne si řada obyvatel z trojky. Především pak nájemci paneláků v Blahoslavově nebo Roháčově ulici, kteří podali na radnici Prahy 3 petici. Na rekonstrukci totiž čekají už několik let. Teď v září by měla městská část předat staveniště k opravám. Ty vyjdou na zhruba 130 milionů korun. 

V panelácích, které vyžadují rekonstrukci, čekají desítky lidí na opravy i několik let. Opravy odstartují letos v září, městská část tak rozhodla poté, co podalo na 430 obyvatel z chátrajících domů petici radnici. Praha 3 na opravy našetřila u bankovních institucí 130 milionů korun a podle místostarosty Ivana Holečka (ČSSD) je zbytečné finanční prostředky udržovat na účtech ve chvíli, kdy je třeba smysluplně investovat. "Oprava přinese nejen zvelebení objektů, ale zajistí i příjem pro městskou část z nájmů a privatizace,“ uvedl Holeček pro Blesk.cz.

Privatizace až po volbách?

Původně mělo k privatizaci domů v Blahoslavově a Roháčově ulici dojít do konce letošního volebního období. Podle vedoucího odboru technické správy majetku a investic Martina Kadlece způsobilo zpoždění rekonstrukcí to, že rozsah rekonstrukcí je větší, než se původně očekávalo.

Zdroj: ČTK