Místo oprav Vinohradské, opraví jen koleje. Magistrát se bojí kolapsu

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Místo oprav Vinohradské, opraví jen koleje. Magistrát se bojí kolapsu

Magistrát hlavního města se bojí dopravního kolapsu, a proto na Vinohradské opraví jen koleje. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu bude muset na opravy počkat napřes rok. Původně mělo dojít k revitalizaci celé ulice, podobně jako je tomu v současnosti v Husitské ulici.

Právě kvůli kolapsu dopravy, ke kterému došlo po uzavření frekventované tepny 12. března, se magistrtát rozhodl k opravám nepřistoupit. Namísto toho pouze opraví zdevastované tramvajové koleje, konkrétně mezi stanicemi Flora a Želivského. To potvrdil také náměstek pro dopravu Petr Dolínek. 

"První fáze v dolní části Vinohradské nebude letos, a to minimálně po dobu uzavírky Husitské. Uskuteční se fáze v horní části mezi Florou a Želivského," řekl Dolínek. Husitská ulice v Praze 3 má být uzavřena do 5. prosince.

V horní části Vinohradské jsou podle Aktuálně.cz vždy dva jízdní pruhy. Nikde ale neslouží oba naráz jako průjezdné, ale jeden například jako odbočovací. "Díky tomu tam může být zřízeno staveniště a zároveň zachováme v obou směrech provoz pro automobily, což je pro nás klíčové," doplnil Dolínek. Tramvajové koleje jsou v tomto úseku podle něj v havarijním stavu.

Zdroj: Aktuálně.cz