Metro za Žižkově bude! IPR trasu zanese do územního plánu

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Metro za Žižkově bude! IPR trasu zanese do územního plánu

IPR (Institut plánování a rozvoje) dostal od Rady města zadáno, aby zahájil změnu územního plánu pro metro D. To má vést na Žižkov. Zastupitelé Prahy 3 už dříve informovali, že by metro na trojku vést mohlo, konkrétně právě směrem na Žižkov po dobudování stanice u hlavního nádraží. 

Změna územního plánu umožní výstavbu trasy metra D z náměstí Míru na Žižkov a pak dále do Vysočan, což zase uvítali zastupitelé Prahy 9, ve které se nalézají další rozvojová místa.

Zatím ale není zcela jasné, kudy trasa povede a jaké budou zastávky. Lze předpokládat, že to bude například někde u nákladového nádraží Žižkov, kde by měl vzniknout v budoucnu velký administrativně sídelní komplex. Stále ale nebyla odmítnuta odbočka na náměstí Republiky,  v jehož blízkosti, tedy u Masarykova nádraží, má také vzniknout komplex budov podle návrhu architektky Zahy Hadid, který část Pražanů vnímá jako obludárium.

Nová trasa na Žižkov by se měla objevit  v současném i novém Metropolitním plánu, o jehož  změnách se nyní diskutuje na různých místech Prahy. 

Zdroj textu: nasepraha.cz