Lidé na trojce nejsou spokojení s novým systémem placeného stání

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Lidé na trojce nejsou spokojení s novým systémem placeného stání

Podle představ Magistrátu hlavního města Prahy mělo jít o vylepšení zón placeného stání.  Zejména Praha 3 je však důkazem, že nový systém modrých a fialových zón lidi nenadchnul. A navíc neztěžuje život jen obyvatelům městských částí, ale i úředníkům.

Od února tohoto roku přešla i městská část Praha 3 na nový systém placeného stání. Místo původní modré zóny pro rezidenty a držitele parkovací karty jsou teď na „Trojce“ dvě – modrá a fialová. V modré zóně i nadále mohou parkovat rezidenti, na tři hodiny zde však mohou, po zaplacení parkovného, stát i návštěvníci městské části.  Ve fialové zóně pak mohou parkovat až 24 hodin.
 
„Pro potřeby rezidentů budou dostupná veškerá návštěvnická místa na Praze 3, tedy i na uvedených hlavních ulicích, kde bylo doposud možné v době provozu parkovacích automatů zaparkovat pouze na základě parkovacího lístku a mimo tuto dobu byla tato místa většinou obsazena vozidly bez parkovacích karet. Výsledek by měl být pro rezidenty tedy spíše pozitivní,“ uvedla ještě před spuštěním nového systému pro web Lepší Trojka mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

Ani to však evidentně obyvatele Prahy 3 neuspokojuje. V průzkumu veřejného mínění zveřejněného ve vysílání Praha TV, který se týkal obyvatel Prahy 1 až 5, patřili lidé z trojky k těm nejméně spokojeným.  „My jsme hodnotili obyvatele Prahy 1 - Prahy 5 a tady lze říci, že obecně panuje u všech obyvatel nespokojenost. Přímo u té nespokojenosti tady jsou nejvíce obyvatelé Prahy 3,“ řekl pro Praha TV Oldřich Zajíc, analytik SANEP. 
A nejde pouze o rezidenty. Víc práce přináší nové zóny také městským úředníkům, kteří musí administrovat pokuty.