Koupaliště Pražačka komplet v novém!

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Koupaliště Pražačka komplet v novém!

Koupaliště Pražačka se dočká rekonstrukce. Opravy začnou koncem letošního roku v další letní sezóně už bude v novém kabátě. Pražačka nabídne čtyři dráhy na kondiční plavání po celý den, odpočinkovou zónu a nově i propojení s dalšími částmi sportovního areálu. Cen vstupného by se to nemělo nijak dotknout.

Na koupališti Pražačka se v nejteplejších dnech zvlaží i tisícovka lidí denně. A to i přesto, že bazén není v nejlepším stavu, a pohyboval se tak na hraně provozuschopnosti. Přímo v tzv. vaně je řada zrezlých míst, u kterých nebyla dočasná oprava řešením. Díky schválené rekonstrukci teď bazén i okolní plac čekají velké změny.

„Jsme rádi, že se povedlo vyčlenit finanční prostředky a můžeme pustit do úprav tak, aby bylo koupaliště funkční opět pro novou sezónu. Cílem je zvýšit komfort, aby se naši návštěvníci cítili dobře a rádi se vraceli,“ uvedl Václav Bartásek, ředitel sportovního a rekreačního areálu Pražačka, ve kterém se koupaliště nachází. 

Dráhy na plavání i vířivka

Uzpůsobení venkovního bazénu bylo vhodné spíše ke kondičnímu plavání než pro rekreační radovánky. V letních „špičkách“ ale plavčíci od plaveckých drah opouštěli, aby si návštěvníci mohli užít právě volného pohybu. I na to rekonstrukce myslí. „V bazénu budou čtyři dráhy s délkou jedné dráhy 16,7 metrů a relaxační zóna s vířivkou. Návštěvníky jsme dosud omezovali v tom, kdy si můžou jít kondičně zaplavat, otevírací doba byla pro plavání vyhrazena jen brzy ráno a později večer. Přes den pak lidé chodí hlavně za zábavou,“ upřesnil Bartásek. 

Ve sportovním areálu se hned vedle koupaliště nachází řada míst s občerstvením a několik sportovišť, kde je možné se v teplých dnech dobře pobavit. Jedním z nápadů, jak nalákat návštěvníky koupaliště také do dalších částí, je postupné propojení areálu. V nové sezóně tak bude možné projít přímo z koupaliště do nově zprovozněného gril parku. 

Opravy venkovního bazénu se chystají ke konci letošního roku, kompletní změny budou hotové v květnu. Jediné, co by se rekonstrukce neměla postihnout, je cena vstupného. To by případně mělo vzrůst maximálně o pár korun. O potřebných opravách koupaliště Pražačka se průběžně hovořilo od koce 90. let, proto se městská část Praha 3 rozhodla schválit dotaci tak, aby si Pražané zbrusu nové koupaliště užili už od příštího roku.