Jak má vypadat Parková čtvrť Nákladového nádraží?

Nyní se nacházíte: Co nás zajímá Jak má vypadat Parková čtvrť Nákladového nádraží?

Jaký obchod, restaurace nebo služba má být v komerčních prostorách Parkové čtvrti, kde budou nové domy? O tom mohou rozhodovat obyvatelé v online anketě. Nová podoba čtvrti vznikne v severní části Nákladového nádraží Žižkov pod společnosti Central Group. Veřejnost může ovlivnit podobu velkého parku, který zároveň zajistí pěší prostupnost celého území, která dnes chybí. Dotazník najdete v článku.

Na revitalizaci zanedbaného Nákladového nádraží Žižkov a jeho přeměně v rezidenční Parkovou čtvrť se bude podílet celkem devět českých architektonických ateliérů s 21 různými koncepty. Největší český rezidenční stavitel představil aktuální podobu projektu v rámci veřejné debaty, které se koncem března na radnici Prahy 3 účastnila stovka zájemců. 

Central Group zde zároveň vyzval veřejnost k zapojení do konečné podoby Parkové čtvrti. Nejen obyvatelé Prahy 3 se tak mohou vyjádřit ke skladbě komerčních prostor. A to skrze online dotazník, který najdete zde. Prostory jsou plánovány zejména v oblasti ulice Jana Želivského a Basilejského náměstí, a také na nově plánovaném náměstíčku v centru projektu. „Celkem zde bude k dispozici přibližně 3000 m2 komerčních ploch. Jelikož chceme do této části Prahy citlivě doplnit potřebné obchody, služby či gastronomické provozy, zapojíme do hlasování o jejich preferovaném složení i veřejnost a zejména obyvatele Prahy 3. Záleží nám na tom, aby byl přínos nové čtvrti pro městskou část a potažmo pro Pražany maximální,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Jak má vypadat park?

Central Group ve spolupráci s ateliérem Jakuba Ciglera zpracoval také dvě varianty využití nového veřejného parku, který vznikne v severovýchodní části nádraží a bude navazovat na Židovské pece. „Veřejnost bude moci vybrat, zda dá přednost variantě ekoparku s převažujícími atrakcemi pro děti, nebo variantě s prvky pro všechny věkové kategorie. Chceme, aby se tato velká veřejná zelená plocha organicky integrovala do zeleně Prahy 3 a našla využití, které obyvatelé ocení nejvíce,“ dodal Dušan Kunovský. Nový park bude navazovat zeleným koridorem na vedlejší pozemky za budovou Nákladového nádraží, a zajistí tak pěší prostupnost celého území, která dnes neexistuje. 

Na okraji parku vznikne velká šestitřídní mateřská škola, spádová pro celé okolí s vlastní velkou zahradou a vývařovnou. Školku v hodnotě 60 milionů korun postaví Central Group na vlastní náklady a převede ji do vlastnictví městské části. Autorem návrhu školky je ateliér Loxia.

Zdroj: novebydleni.cz