Sportování na /II díl 1. - fitness hřiště Jilmová

Nyní se nacházíte: Blog Sportování na /II díl 1. - fitness hřiště Jilmová

Jelikož jsou stále zavřená sportoviště, ale zároveň platí že sportem ku zdraví, rozhodli jsme se podpořit odolnost proti COVIDu na trojce menší recenzí zdejších venkovních sportovišť. Jako první představíme fitness hřiště Jilmová, které se nachází v příjemném prostředí parku Židovské pece. 


Nejprve ale pár zásad. Pokud jdete v zimně ven sportovat, základem je výbava. Ideální je termo prádlo, které vám umožní se zpotit a vhodně větrá. Základem jsou také čepice (ideálně z infocentra Prahy 3), pokrývka na krk a vhodná nepromokavá obuv. Vhodné jsou i teplé ponožky.

Hřiště Jilmová je pěkné schované v dolíku v parku Židovské pece, člověk tam tedy není tak na očích, jako třeba v parku Radost.

V parku se nachází celkem 5 samostatných strojů a trampolína. Jednotlivé stroje se dají využít k různým cvikům, ale jsou zde i krátké schody a nízká zídka. To vše se dá využít k mnoha cvikům. Trampolína je překvapivě dobrá na zahřátí a nízká zídka se hodí na kliky, dipy, ale i dřepy s dotykem ať to neflákáte. Ještě dvě řady na závěr: vždy si ke cvičení v zimně vezměte termosku s teplým čajem a dobré rukavice, které jako vaše oblečení větrají, ale není v nich zima. Příště se podíváme co nabízí hřiště Na Balkáně. Do té doby zůstaňte fit a zdrávi!